علت سوختن واشر سرسیلندر

علت سوختن واشر سرسیلندر چیست؟ واشر سرسیلندر، یک قطعه فلزی نازک است که بین سرسیلندر و بلوک موتور قرار دارد. این قطعه، از ورود روغن و آب به محفظه احتراق جلوگیری می کند و سوختن آن یک مشکل جدی در خودرو محسوب می شود. هزینه تعمیر واشر سر سیلندر کمی بالا است که عدم درست کردن آن می تواند باعث آسیب جدی به موتور شود. معمولا علت سوختن واشر سرسیلندر بنا به دلایل مختلفی مانند کار نکردن کولر ماشین ممکن است، اتفاق افتد.

در صورتی که کولر ماشین خودرو کار نکند، هوای داخل خودرو گرم شده و این گرما باعث ایجاد اختلاف دما بین هوای داخل و خارج خودرو می شود و این اختلاف دما، باعث سوختن این قطعه در اتومبیل می گردد. از آنجایی که این قطعه جزو مهم ترین قطعات به کار گرفته در خودرو به شمار می رود، به شما پیشنهاد می دهیم پس از مشاهده مشکل در اسرع وقت اقدام به تعویض آن کنید.

علت سوختن واشر سرسیلندر چیست؟

واشر سرسیلندر

واشر سرسیلند وظیفه دارد فضای بین سرسیلندر را به طور کامل آب بندی کند. به عبارت دیگر این قطعه اجازه عبور سیالات درون موتور نظیر مایع خنک کننده، روغن موتور و.. را به داخل سیلندر نمی دهد. این قطعه مانع خروج سایلات از مجاری خود و مخلوط شدن با یک دیگر می شود.

زمانی که واشر بر اثر حرارت و فشار خاصیت خود را از دست بدهد، دیگر توانایی عایق بندی درستی بین نیمه بالا و پایین موتور را نخواهد داشت. وجود هر ایرادی در این قطعه بر اثر فشار، حرارت و فرسودگی ناشی از عمر زیاد را به اصطلاح سوختن واشر سرسیلندر می نامیم.

فرسودگی ناشی از طول عمر بالا واشر

یک علت سوختن واشر سرسیلندر، کهنه بودن و فرسودگی آن است. این قطعه در برابر حرارت و فشار مقاومت دارد اما هر وسیله ای دارای عمر مفیدی است. بهتر است هر 3 الی 4 سال این قطعه را عوض کنید؛ زیرا ممکن است بزودی علائم خرابی واشر سرسیلندر را روی ماشین تان ببینید.

دمای بیش از حد سیستم خودرو

گرمای بیش از حد موتور، از مهم ترین دلیل سوختن این قطعه به شمار می رود که معمولا با دود و بخار از کاپوت همراه است. به همین خاطر بهتر است از قبل علت جوش آوردن ماشین را بدانید و با سهل انگاری باعث خراب شدن واشر سرسیلندر و دیگر قطعات در موتور نشوید. رایج ترین عواملی که در داغ شدن و جوش آمدن خودرو موثر هستند شامل خراب بودن فن رادیاتور، بیکیفیت بودن روغن موتور، اشکال در سیستم خنک کننده، مسدود بودن اگزوز و… است.

خرابی ترموستات

اشکال پیدا کردن قطعه ترموستات یا هر گونه عملکرد اشتباه در سیستم، موجب افزایش دمای خودرو می شود و به طور مستقیم بر روی واشر سرسیلندر و عمر آن تاثیر می گذارد.

فشار زیاد خودرو یک علت سوختن واشر سرسیلندر

بیش از حد استفاده و کار کشیدن از خودرو، فشار فراوانی بر رو آن به وجود می آورد. حمل بارهای سنگین، حضور در ترافیک های سنگین با هوای گرم، خاموش نکردن ماشین در توقف های کوتاه و… از مواردی هستند که فشار بسیاری را بر روی خودرو وارد می کنند. اگر شما مراقب ماشین نباشید و کار هایی از این قبیل انجام دهید، به زودی با علائم خرابی واشر سرسیلندر روبه رو می شوید.

قرار دادن واشرها به صورت نامناسب

قرار دادن اشتباه یا شل بسته شدن پیچ های واشر سرسیلندر، باعث می شود سیال و هوا در بینشان نفوذ پیدا نکند و عملکرد درستی نداشته باشد. بنابراین کارایی کمتری داشته و دمای موتور را افزایش می دهد.

سوختن واشر سرسیلندر چه علائمی دارد؟

خرابی خودرو به علت سوختن واشر سرسیلندر

معمولا تماس با حرارت بالا یک علت سوختن واشر سرسیلندر، محسوب می شود؛ ولی در برخی از شرایط عوامل دیگری، می توانند منجر به سوختن این قطعه اساسی در خودرو شوند. اصولا واشر سر سیلند به یک باره نمی سوزد و پیش از اینکه اتفاقی برای این قطعه بیوفتد، خودرو از خود علائمی را نشان می دهد. توجه داشته باشید که برای بررسی دقیق سلامت واشر سر سیلندر بهترین کار مراجعه به یک تعمیرکار خبره است؛ زیرا در برخی از شرایط نمی توان ایراد در این قطعه را به راحتی تشخیص داد.

برخی از علائم سوختن واشر سرسیلندر عبارتند از:

  1. خروج دودسفید از اگزوز
  2. استارت نخوردن ماشین
  3. کم بودن آب رادیاتور
  4. متورم شدن شیلنگ های آب موتور
  5. مشاهده حباب درون مخزن رادیاتور
  6. مخلوط شدن آب و روغن
  7. دمای بیش از حد موتور

1- خروج دود سفید از اگزوز

خروج دود سفید از اگزوز به علت سوختن واشر سرسیلندر

در شرایط عادی معمولا گازهای خروجی از اگزوز بی رنگ بوده و قابل مشاهده نیستند، اما توجه داشته باشید که اگر واشر سرسیلندر خودرو دچار سوختگی شده باشد، امکان نفوذ آب رادیاتور به داخل سیلندر وجود داشته و در نتیجه، همراه با مخلوط سوخت و هوا در مرحله انفجار، سیلندر به بخار تبدیل شده و سپس با باز شدن سوپاپ، دود به صورت بخار سفید رنگ از اگزوز خارج می شود.

در نتیجه اگر در هوای متعادل و یا گرم مشاهده کردید که دود سفید رنگ از اگزوز خارج می شود، حتما در اولین فرصت برای بررسی واشر سرسیلندر به یک تعمیرگاه معتبر مراجعه کنید.

2- درست روشن نشدن خودرو

استارت نخوردن ماشین به علت سوختن واشر سرسیلندر

درصورت خرابی در واشر سرسیلندر خودرو شما این احتمال وجود دارد که پس از خاموش شدن ماشین در حال حرکت، به تدریحج آب رادیاتور از قضای اطراف سرسیلندر به داخل سیلندر نشت پیدا کرده و بخارات خارج شده از آن روی نوک الکترود شمع خودرو بنشیند.

در نتیجه به هنگام روشن کردن دوباره خودرو پس از چندین ساعت خاموشی، ماشین در استارت اول به درستی روشن نمی شود و حتی تا مدتی پس از روشن شدن خودرو، لرزش در ماشین وجود دارد. باتوجه به این قضایا شما می توان نتیجه گرفت که اگر خودرو پس از خاموش شدن به درستی روشن نشود، به احتمال زید واشر سرسیلندر دچار سوختگی شده است.

3- کم شدن آب رادیاتور

سوختن واشر سرسیلندر قدیمی باعث کم شدن آب رادیاتور می شود

سطح آب رادیاتور باید همواره ثابت باشد و به راحتی پایین نرود. یک علت کم شدن آب رادیاتور ماشین، سوختن واشر سرسیلندر است. درصورت اینکه خودروی شما هیچ گونه نشتی ای در شیلنگ ها و لوله های آب موتور ندارد؛ ولی سطح مایع خنک کننده آن کم شده، احتمالا خودرو آسیب پیدا کرده و مایع خنک کننده از طریق سوختن درون سیلندر در حال خارج شدن است.

این ایراد می تواند همراه با خارج شدن دود سفید از اگزوز همراه باشد، ولی برخی زمان ها که میزان سوخت یا ایراد واشر سرسیلندر کم است، احتمالا فقط آب رادیاتور کم شود؛ حتما کم شدن این مایع را در خودرو بسیار جدی بگیرید.

4- باد کردن و متورم شدن شیلنگ های آب موتور

متورم شدن شلنگ های آب موتور به علت سوختن واشر سرسیلندر

از مهم ترین وظایفی که واشر سرسیبندر خودرو بر عهده دارد، اجازه نداده خروج هوای فشرده سیلندر به هنگام بالا امدن پیستون می باشد. این هوای فشرده نباید تحت هیچ شرایطی از درز بین سرسیلندر و بدنه موتور خارج شود. اگر واشر سرسیلندر دچار ایراد شود و یا این قطعه سوختگه شده باشد.

هوای فشرده موتور وارد سیستم خنک کننده می شود و از آنجا شیلنگ های آب موتور فشار بیش از حدی وارد می کند. در صورت اینکه هوای فشرده شده بیش از حد طبیعی باشد، به تدریج شیلنگ ها متورم می شوند و حالت باد کرده به خود خواهند گرفت.

در صورت مشاهده تورم در شیلنگ های آب موتور حتما باید به یک تعمیر گاه مراجعه کنید، زیرا به احتمال بالا واشر سر سیلندر شما نیم سوز یا به صورت کامل سوخته است.

5- وجود حباب درون مخزن رادیاتور

مشاهده حباب در هوای مخزن آب رادایتور به هنگام روشن بودن ماشین یکی از علائم سوختن واشر سرسیلندر است که ممکن است به علت فشرده شدن سیلندر به درون آب باشد.

6- مخلوط شدن آب و روغن

مخلوط شدن آب و روغن در خودرو به علت سوختن واشر سرسیلندر

در برخی از شرایط سوختن واشر سر سیلندر و یا وجود ایراد در این قطعه می تواند باعث شود که آب یا روغن از مجاری مخصوص خود خارج شود و وارد ورودی دیگر سیال ها شوند. در صنعت مکانیک، در اصلاح به این ایراد می گویند که خودرو آب و روغن قاطی کرده است.

اصلی ترین نشانه ای که این ایراد را نمایان می کند، مشاهده درون مخزن روغن موتور است. اگر به هنگام بررسی مخزن مشاهده کردید که روغن ماشین از حالت شفاف خارج شده و رنگ شیری به خود گرفته احتمالا خودروی شما، آب و روغن قاطی کرده و همچنین واشر سر سیلدر خودرو دچار نقص شده است.

البته باید توجه داشته باشید که در بعضی از شرایط خودرو دچار سوختگی واشر سیلندر نیست ولی مایعی مانند کف روی گیج روغن یا قسمت پشت درب روغن موتور آن مشاهده می شود، این شرایط به خاطر سرد بودن موتور بوده و باید در ابتدا خودرو را روشن کرده و منتظر گرم شدن خودرو شوید.

در صورت اینکه با گرم شدن موتور کف شیر از بین برود، می توان گفت که واشر سرسیلندر خودرو تقریبا سالم است و نیاز به تعویض ندارید ولی همچنان برای محض احتیاط در این شرایط از یک تعمیرکار خبره مشورت بگیرید.

7- افزایش غیرعادی دمای موتور

واشر سرسیلندر جدید

اگر ایرادی در سیستم خنک کننده خودرو وجود داشته باشد، ولی همچنان دمای موتور در حالت عادی از در یک بازه می باشد، احتمالا واشر سرسیلندر خودروی شما سوخته است، ایراد در واشر می تواند منجر به افزایش ناگهانی در موتور، شود.

هزینه تعمیر واشر سر سیلندر

هزینه تعمیر واشر سرسیلندر جدید

توجه داشته باشید که هزینه تعمیر واشر سرسیلندر خودرو در هر مدل اتومبیل متفاوت است. در جدول زیر می توانید هزینه تعمیر واشر سرسیلندر خودروهای معروف را مشاده کنید. البته لازم به ذکر است که این هزینه ها کاملا متغیر بوده و امکان دارد در بازه های زمانی مختلف، قیمت ها متفاوت باشد.

مدل خودرو هزینه تعمیر کامل سرسیلندر (ریال) قیمت حدودی سرسیلندر (ریال) قیمت حدودی واشر سرسیلندر (ریال)
پراید ۹,۶۰۰,۰۰۰ ۴۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰,۰۰۰
پراید دوگانه سوز ۱۰,۴۰۰,۰۰۰ ۴۵,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۰۰۰,۰۰۰
تیبا بنزینی ۱۲,۳۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
تیبا مدل دوگانه سوز ۱۲,۳۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
تندر وانت ۱۷,۶۰۰,۰۰۰ ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۰۰۰,۰۰۰
وانت مدل آریسان ۱۰,۹۰۰,۰۰۰ ۳۰,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۵۰۰,۰۰۰
پیکان وانت ۶,۵۰۰,۰۰۰ ۲۷,۰۰۰,۰۰۰ ۲,۵۰۰,۰۰۰
ساینا مدل دنده ای ۱۲,۸۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
ساینا اتوماتیک ۱۳,۷۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
کوییک دنده ای ۱۲,۸۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
کوییک اتوماتیک ۱۳,۷۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
تندر ۹۰ ۱۷,۶۰۰,۰۰۰ ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۰۰۰,۰۰۰
تندر ۹۰ اتوماتیک ۱۷,۶۰۰,۰۰۰ ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۰۰۰,۰۰۰
ساندرو دنده ای ۱۷,۶۰۰,۰۰۰ ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۰۰۰,۰۰۰
ساندرو اتوماتیک ۲۰,۸۰۰,۰۰۰ ۲۲۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۰۰۰,۰۰۰
مگان دنده ای ۲۲,۴۰۰,۰۰۰ ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۵۰۰,۰۰۰
مگان اتوماتیک ۲۲,۴۰۰,۰۰۰ ۳۵۰,۰۰۰,۰۰۰ ۶,۵۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۱ و ۲ و ۳ ۸,۳۰۰,۰۰۰ ۶۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۱۱,۹۰۰,۰۰۰ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۵۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۶ تیپ ۴ و ۶ ۱۱,۹۰۰,۰۰۰ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۵۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ دنده ای ۱۱,۹۰۰,۰۰۰ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۵۰۰,۰۰۰
پژو ۲۰۷ اتوماتیک ۱۱,۹۰۰,۰۰۰ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۵۰۰,۰۰۰
پژو پارس ساده ۱۰,۱۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس دوگانه سوز ۱۰,۱۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
پژو پارس ELX ۲۱,۸۰۰,۰۰۰ ۲۳,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۳۰۰,۰۰۰
سمند ۱۰,۱۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
سمند دوگانه ۱۰,۹۰۰,۰۰۰ ۵۵,۰۰۰,۰۰۰ ۳,۰۰۰,۰۰۰
سمند EF7 ۱۶,۴۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰,۰۰۰
دنا ۱۷,۴۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰,۰۰۰
دنا پلاس دنده ای توربو ۲۱,۵۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک ۱۶,۵۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰,۰۰۰
دنا پلاس اتوماتیک توربو ۲۱,۵۰۰,۰۰۰ ۱۰۰,۰۰۰,۰۰۰ ۴,۵۰۰,۰۰۰
رانا ۱۱,۹۰۰,۰۰۰ ۷۵,۰۰۰,۰۰۰ ۵,۵۰۰,۰۰۰

کلام آخر

بیش از حد قرار گرفتن در گرمای زیاد، فشار، فرسودگی ناشی از عمر بالا، خرابی ترموستات، رسوب در سیستم خنک کننده و… مواردی از علت سوختن واشر سرسیلندر محسوب می شوند که می تواند مشکلی جدی در موتور به وجود آورد. برای جلوگیری از سوختن این قطعه، می توانید اقداماتی مانند استفاده از قطعات اصلی و مرغوب، چک کردن منظم روغن در موتور و سرویس کردن دوره ای سیستم خنک کننده خودرو را انجام دهید.

این نکته را در نظر داشته باشید که علائمی قبل از سوختن این قطعه مانند خروج دود سفید از اگزوز، درست روشن نشدن خودرو، کم شدن آب رادیاتور و… در خودرو نمایان می شوند. در برخی از شرایط تشخیص اینکه در واشر سرسیلندر ایراد وجود دارد، سخت می شود؛ بنابراین توصیه می کنیم برای رفع ایراد از امداد خودرو تهران یا یک تعمیرکار خبره کمک بگیرید.