تعویض روغن در محل تهران – سرویس دوره ای خودرو (سیار و فوری)

هدر رفتن وقت و معطلی از اتفاقاتی است که وقتی برای سرویس دوره ای خودرو یا تعویض روغن به تعمیرگاه می روید برای شما پیش می آید. در این شرایط سرویس تعویض روغن در محل گزینه بهتری برای شماست. اگر در تهران هستید و نمی خواهید در صف های تعمیرگاه معطل شوید می توانید از سرویس تعویض روغن سیار تهران ما استفاده کنید.

تعویض روغن در محل تهران

سرویس تعویض روغن سیار تهران شامل چه مواردی می شود؟

سرویس دوره ای خودرو شامل موارد مختلفی است که باید در دوره های منظم (مثلا هر 6 هزار کیلومتر) انجام شود. سرویس دوره ای و تعویض روغن خودرو شامل موارد زیر می شود:

تعویض روغن موتور در محل

برای اینکه ماشین شما عملکرد بهتری داشته باشد باید روغن موتور آن را به صورت دوره ای تعویض کنید. روغن معمولی بهتر است هر 5000 تا 8000 کیلومتر تعویض شود؛ البته این مقدار با توجه به نوع رانندگی شما، نوع روغن موتور و کیفیت آن نیز ممکن است متغیر باشد.

تعویض روغن ترمز در محل

وجود روغن ترمز اهمیت بسیار زیادی دارد. اگر خودروی شما روغن ترمز نداشته باشد یا مقدار آن کم باشد، ممکن است هنگام حرکت یا ترمز شدید؛ ترمز خودرو عمل نکند. در این شرایط علاوه بر تعویض یا شارژ روغن، باید ترمز خودرو را هواگیری کرد.

تعویض روغن گیربکس و واسکازین

تعویض روغن گیربکس از مهم ترین کارهایی که در سرویس های دوره ای خودرو باید انجام دهید. تعویض به موقع روغن گیربکس باعث عملکرد روان و صحیح گیربکس می شود. اگر می خواهید خیلی سریع اینکار را انجام دهید می توانید به جای مراجعه حضوری، با ما تماس بگیرید و درخواست خود را مبنی بر تعویض روغن سیار تهران مطرح کنید.

تعویض فیلتر روغن در محل

فیلتر روغن باعث می شود تا ذرات، آلاینده و گرد و غبار موجود در روغن وارد موتور نشود. حالا اگر شما تعویض فیلتر روغن اتومبیل را به تاخیر بیندازید؛ احتمالا موتور خودروی شما در بلند مدت دچار خرابی می شود. این خرابی ها معمولا هزینه زیادی در برخواهند داشت. پس اگر وقتی برای رفتن به تعمیرگاه ندارید اما به سلامت خودروی خود اهمیت می دهید می توانید از سرویس تعویض روغن در محل استفاده کنید.

تعویض فیلتر روغن در محل

تعویض روغن هیدرولیک

اگر فرمان خودروی شما خیلی سفت شده و همزمان شاهد نشت روغن از زیر ماشین هستید به احتمال خیلی بالا نیاز به گرفتن نشتی و تعویض روغن هیدرولیک دارید. رانندگی در این شرایط کار سختی است. به جای آن می توانید با ما تماس بگیرید تا مکانیک سیار زبده خودمان را سمت شما بفرستیم تا علاوه بر سرویس دوره ای و تعویض روغن هیدرولیک، یک چکاپ کلی هم داشته باشد.

تعویض فیلتر هوا

فیلتر هوا در مسیر ورود هوا به داخل موتور خودرو قرار گرفته و وظیفه آن تصفیه هوای ورودی از آلودگی، آلاینده و گرد و غبار است. همانطور که می دانید فیلتر هوا بعد از مدتی، کارایی خود را از دست می دهد و باید تعویض شود. فیلتر هوا بهتر است هر 10 تا 15 هزار کیلومتر تعویض شود. به عبارتی دیگر بعد از دوبار تعویض روغن می توانید از تعمیرکار درخواست کنید تا فیلتر هوای خودرو را نیز تعویض نماید.

تعویض فیلتر هوای خودرو

تعویض صافی بنزین در محل تهران

صافی بنزین یا همان فیلتر بنزین در مسیر ورود بنزین به داخل موتور خودرو قرار گرفته و وظیفه آن تصفیه بنزین از ناخالصی ها است. اگر فیلتر بنزین کثیف شود و برای مدت طولانی تعویض نشود احتمال خرابی موتور خودروی شما بسیار بالا می رود. شما می توانید زمانی که برای تعویض روغن در محل اقدام کردید از مکانیک درخواست کنید تا صافی بنزین خودروی شما را نیز بررسی و در صورت نیاز تعویض نماید.

بیشتر تولید کنندگان خودرو توصیه می کنند فیلتر بنزین خودرو را هر 5 سال و به ازای هر 80 هزار کیلومتر تعویض نمایید اما برای اینکه خودروی شما عملکرد بهتری داشته باشد پیشنهاد می کنیم اینکار را هر 20 تا 30 هزار کیلومتر انجام دهید (تقریبا هر دو سال یکبار) اگر از بنزین سوپر که کیفیت بالاتری دارد استفاده می کنید احتمالا نیاز نباشد هر دو سال یکبار اقدام به تعویض فیلتر بنزین کنید؛ چراکه این نوع بنزین ناخالصی کمتری دارد و در کوتاه مدت باعث کثیف شدن فیلتر بنزین نمی شود. اگر می خواهید بنزین باکیفیت بزنید میتوانید درخواست بنزین سیار در تهران را در تماسی که با می گیرید مطرح کنید تا در کوتاه ترین زمان ممکن و بدون معطلی در صف های پمپ بنزنین، بنزین بزنید.

تعویض فیلتر کابین

فیلتر کابین وظیفه تصفیه هوای ورودی به داخل خودروی شما را دارد. اگر مدام گرد و غبار و بوی آلودگی وارد خودروی شما می شود احتمالا وقت آن رسیده که فیتلر کابین خودروی خود را تعویض نمائید. توصیه می شود هر 10 تا 12 هزار کیلومتر این فیتلر را تعویض کنید.

تعویض فیلتر کابین خودرو

قیمت و اجرت تعویض روغن در محل (مطابق نرخ اتحادیه)

طبق دستور اتحادیه قیمت و اجرت تعویض روغن در محل به صورت توافقی محاسبه می شود. اما هزینه ایاب و ذهاب از حدود 300 هزار تومان شروع می شود و بسته به شرایطی همچون آب و هوای برفی یا بارانی، ترافیک و … ممکن است مقداری افزایش داشته باشد.

جمع بندی

در مجموع امداد خودرو تهران می تواند سرویس دوره ای خودروی شما از قبیل تعویض انواع روغن و فیلترهای خودرو را در محل و بدون معطی در صف تعمیرگاه ها انجام دهد. خوشبختانه تجهیزات ما کامل است و در زمان تعویض روغن در محل به خاطر نبود ابزار سردرگم نخواهیم بود.